Socialinio (council) būsto pirkimas JK: ką reikia žinoti?

Asmenys gali įsigyti savo savivaldybės būstus su nuolaida pagal Teisė į Pirkimą schemą. Ši nuolaida kinta atsižvelgiant į keletą veiksnių ir turi maksimalią ribą - £96,000 visoje Anglijoje, išskyrus Londono savivaldybes, kur ji yra £127,900. Kasmet, balandžio mėnesį, maksimali nuolaida keičiasi atsižvelgiant į vartotojų kainų indeksą (VKI).

Nuolaidos nustatymo veiksniai apima: Jūsų nuomos trukmę pas viešąjį sektoriaus šeimininką Jūsų perkamo turto tipą, ar tai būtų namas ar butas Jūsų būsto dabartinę rinkos vertę Pirkdami kartu, įvertinama ilgiausiai viešojo sektoriaus nuomininku buvusio asmens stažas tarp prašytojų.

Tačiau, jei parduodate turtą per penkerius metus, gali tekti visiškai ar iš dalies grąžinti nuolaidą. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad jei anksčiau jau esate naudojęsis Teise į Pirkimą, jūsų nuolaida gali būti sumažinta. Norėdami įvertinti savo konkretią nuolaidą, naudokite Teisė į Pirkimą skaičiuoklę. Nuolaidos dydžiai skiriasi tarp namų ir butų. Namams taikoma 35% nuolaida tiems, kurie yra viešojo sektoriaus nuomininkai nuo 3 iki 5 metų, kuri kasmet po penktųjų metų didėja 1% ir ribojama 70% arba maksimalia pinigine riba.

Butams taikoma 50% nuolaida, esant 3-5 metų nuomos laikotarpiui, kasmet didėjanti 2% po penkerių metų, taip pat ribojama iki 70% arba maksimalios piniginės ribos. Nuolaida gali būti sumažinta, jei šeimininkas neseniai investavo į būsto statybą ar priežiūrą, ir taikomi konkretūs laikotarpiai, priklausomai nuo to, kada namas buvo pastatytas ar įsigytas ir pagal kokį schemą vykdomas pirkimas.

Socialinio (council) būsto pirkimas JK: ką reikia žinoti?