Nuo 2024 m. sausio 1 d. atnaujintos HMRC taisyklės reikalauja automatinio duomenų

Dėmesio skaitmeninių platformų pardavėjams: Naujosios JK HMRC ataskaitų teikimo taisyklės 2024 m.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. atnaujintos HMRC taisyklės reikalauja automatinio duomenų dalijimosi tarp JK ir tarptautinių skaitmeninių platformų bei mokesčių institucijų. Tai kyla iš JK įsipareigojimo laikytis EBPO standartų, siekiančių kovoti su mokesčių slėpimu visame pasaulyje.

Skaitmeninės platformos, apibrėžtos kaip internetinės prekyvietės, svetainės ir programėlės, skatinančios tarpininkavimą trečiųjų šalių pardavimuose, dabar privalo teikti pardavėjų duomenis HMRC. Tai apima tokius platformas kaip „eBay“, „Etsy“, „UberEats“, „Airbnb“ ir kitas, tačiau neapima įmonių, kurios išskirtinai parduoda tik savo prekes.

Naujosios taisyklės taikomos visoms skaitmeninėms platformoms, turinčioms mokesčių rezidenciją JK. Jos privalo teikti pardavėjų informaciją, įskaitant pajamas ir asmenines detales, nepriklausomai nuo pardavėjo mokesčių rezidencijos. Šie duomenys padeda HMRC patikrinti pajamų deklaracijas Self Assessment

Pagrindiniai punktai:

  • Ataskaitų teikimo laikotarpis: platformos pradeda rinkti pardavėjų duomenis nuo 2024 m. sausio 1 d., teikiant ataskaitas HMRC iki 2025 m. sausio 31 d. (23/24 mokesčių metai).
  • Teikiami duomenys: asmeninė ir verslo informacija, pajamos, mokesčiai, nekilnojamojo turto adresai ir banko sąskaitos informacija.
  • Poveikis pardavėjams: veikia visus JK mokesčius mokančius asmenis ir įmones, naudojančius šias platformas. Tarptautinės mokesčių institucijos keisis duomenimis apie pardavėjus, kurie yra jų jurisdikcijų mokesčių rezidentai.
  • Atsitiktinio pardavėjo išimtis: pardavėjams, atliekantiems mažiau nei 30 operacijų arba uždirbantiems mažiau nei 2 000 € (maždaug 1 700 £) pajamų per metus, gali būti taikoma ataskaitų teikimo išimtis.
  • Mokesčių įsipareigojimai: pardavėjai privalo deklaruoti pajamas iš internetinių pardavimų, jei jos uždirbtos prekybos būdu. Tie, kurie retkarčiais parduoda asmeninius daiktus, gali neturėti būtinybės registruotis „Self Assessment“ sistemoje ar mokėti mokesčius, nebent tai tampa reguliari veikla.

Norint gauti aiškinimą ar patarimų dėl šių taisyklių, rekomenduojama užsiregistruotis